Logo til Spies
Se dine gemte hoteller

Sclerose danserejse med Elisabeth Dalsgaard

Hvornår: 5/11 - 12/11 2025

Pris fra: 13.595,- pr. person inkl. halvpension

Hvor: Gran Canaria

Afrejse fra: Billund og København

Kom med Swingtime til Sclerose Ballroom Fitness™ Danseuge med instruktør Elisabeth Dalsgaard og hendes team af hjælpere.

Denne uforglemmelige uge er skræddersyet til Sclerosepatienter og deres pårørende.

Ved tilmelding af 1 person, bedes man kontakte Elisabeth Dalsgaard på mail info@swingtime.dk inden tilmelding.

Bestil rejsen her

Praktisk information

Hvad indgår i rejsens pris?

  • Fly med Sunclass Airlines
  • Mad ombord på flyet
  • 25 kg bagage og 5 kg håndbagage
  • Bus fra lufthavnen til hotellet t/r
  • Delt 1-værelses lejlighed
  • Halvpension
  • Danseundervisning
  • T-shirt

Flere praktiske informationer om rejsen

Program på rejsen

Rejs med Swingtime på en inspirerende rejse til Gran Canaria i november, hvor vi tilbyder en helt særlig Sclerose Ballroom Fitness™ danseuge med den erfarne instruktør Elisabeth Dalsgaard og hendes dygtige team.

Forkæl din krop og sjæl med en uge fyldt med glæde, grin og bevægelse. Uanset om du er nybegynder eller erfaren, mand eller kvinde, er der plads til dig!

Undervisningen bliver tilpasset den enkelte deltagers behov og niveau, så alle kan få det optimale ud af dansen. Vi danser to moduler hver dag og supplerer programmet med hyggelige fælles gåture og andre aktiviteter.

Denne uforglemmelige uge er skræddersyet til Sclerosepatienter og deres pårørende.

Vi skal danse, grine og nyde den sjove motion sammen – kom og vær med!

Din instruktør

Kvinden bag Ballroom Fitness. Hun er uddannet i idræt fra Københavns Universitet og har mere end 27 års undervisningserfaring. Elisabeth har udviklet Ballroom Fitness™, som p.t. breder sig i hele Europa, og Elisabeth underviser selv til events og på kurser i hele verden.

Elisabeth Dalsgaard

Her skal du bo

Sunprime Atlantic View

Velkommen til en fredelig oase midt i Playa del Inglés. Sunprime Atlantic View et voksenhotel med en aldersgrænse på 16 år. Her kan du slappe af ved en af de tre pools på det store poolområde eller i hotellets lounge, hvor der altid er god plads. I hotellets restaurant serveres lækker mad og gode vine. På Sunprime Atlantic View har du alle muligheder for at forkæle dig selv lidt ekstra i vores spaafdeling, hvor der tilbydes velgørende behandlinger for hele kroppen. Vores hud- og spaterapeuter er lokale, og du kan bestille flere forskellige spapakker hjemmefra. 

Læs mere om hotellet her

Praktisk information

Prisen er 13.595,- pr. person i delt dobbeltværelse

Valgfrie tillæg

  • Bo alene i værelset: fra 16.895,-
  • All Inclusive: 1.405,-
  • Mad på flyet: fra 238,-

Se flere værelsestyper, når du tilmelder dig rejsen.

Vær opmærksom på

  • Max. 40 deltagere på rejsen
  • Rejsen gennemføres ved min. 20 deltagere
Sunclass Airlines

Om flyrejsen

Vi flyver med vores eget flyselskab Sunclass Airlines.

Afrejse fra København kl. 07.00, ankomst på Gran Canaria kl. 09.55
Hjemrejse fra Gran Canaria kl. 20.20, ankomst i København kl. 23.30

Afrejse fra Billund kl. 07.15, ankomst på Gran Canaria kl. 10.10
Hjemrejse fra Gran Canaria kl. 20.20, ankomst i Billund kl. 23.15

Vi tager forbehold for flytidsændringer.

Spørgsmål og yderligere information

Spies Sport

Tlf.: 7070 1051 (mandag-fredag kl. 10-12)

sport@spies.dk

Bestil rejsen her